ANA MENÜ

İSTATİSTİKLER

İLK DURAK

Bismillah.
Evet, en zor kısımdır ilk cümleyi yazmak. Yazılır ilk cümle ve  ardı arkası kesilmez akla gelen cümlelerin, beşer şaşırır. Buradan nasıl güzel bir mana çıkıyor bakar mısınız, siz ilk adımı atın da gerisi sular seller gibi gelecektir, şükürler olsun O(c.c.)’na. İnanıyorum ki o adımı inanarak atmalı insan, bir fidan diktiyse gözyaşlarıyla sulamalı, gök ağlamalı o fidanın olgunlaşması için, tabi öyle büyük gayelere hizmet etmeli ki hak etsin gözyaşı yağmurları.
Nerde yazıyordu, kimin sözüydü hatırlayamadım, Allahu alem deyip kolaya kaçalım, diyor ki;
dil söyler,
kulak dinler,
gönül söyler,
alem duyar...
 Yaa işin sırrı burada, işte her şeyin başladığı ilk durak ve sonsuz yolculuğa atılan ilk adımın yeri, yürek...
                Sonsuzluğa uzanan bu yoldaki en büyük yoldaşımız, yere göğe sığmayıp da o minicik aşkla dolu yüreğe sığan Malikimiz değil midir? Evet, tabiki biliyoruz yoldaşımızı, o zaman bu yolda hangi Firavun hangi Nemrut hangi Ebu Cehil çelme takacak olursa onu atlatıp yola devam edemeyecek miyiz?  Edeceğiz tabi ama yine ilk durağı anımsamamız gerekiyor yürek, yürekten inacacak inanç lazım, biz inanırsak biliriz arkamızda peygamber yardımcıları ulu çınarlar var.
                Konuya farklı bir bakış açısıyla yaklaşacak olursak şöyle bir durum vardır ki Allah’ın kendisine tahsis ettiği insanı başka şeylere tahsis edilmesine razı olmaması. Ayeti kerimede ki: ‘İnsanları ve cinleri ancak bana ibadet etsinler.’ diye yarattım ifadesi insanın yüreğinin neyle meşgul olacağına kanaat getirmemiz konusunda bize kesin bilgi vermekte. Bizler bunu kavramış olsaydık şayet minicik yüreklerimizi ilahi aşkla, imanla doldurmak varken batıl sevgilere kapılıp gider miydik? Anlaşılan odur ki bilmeyen insanlar çıkmaz sokakların sonuna gelmiş yerinde saymakta geriye adım atamıyor ki kovalayan da şeytanın ta kendisi yerinde saydıkça şeytan an be an daha da hedefine yaklaşmakta, çıkmaz sokaklara giren kardeşlerimizin bu hali bilenlerden sorulacak elbette ama bizler bu çıkmazı göre göre neden bir şeyler yapmak için gayret etmiyoruz, gayret edenler yok mu? Elbette olacaklar ama  gayret etmiyorsak bile bunu dert edinmemiz gerek.
Etrafınıza bakın yanmakta olan gençliği görün ve iki dakika muhasebesini yapın bunun hesabı benden sorulacak mı diye ha vicdanın sızlayıpta bu yangına dur demeliyim cevabını verdiyse ne ala yok neme lazım diyorsa heyyy bir yangında burda var!
                                                                                                   Emre IŞIK


Yazar: Bekir KAYMAZ - Tarih: 29.09.2016 12:29:28 - Hit: 716

ATATURK

DUYURULAR

ÖZEL YILDIZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

WEB Sitemiz En Güncel Haliyle Yenileniyor. Bizi Sitemizden Takip Edebilirsiniz.

01.03.2017 09:09

MEB HABER

En Son Eklenen Dosyalar

ADRESİMİZ


Adres: Güneri Mah. 8. Sokak No:8 Kozan/Adana
Telefon: (507) 169 85 95
Faks: (322) 515 00 88

           
           

Copyright © 2012 - Bu sitenin tüm hakları Özel KOSB Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine aittir. 07/04/2016